Poprzedni wpis

Następny wpis

Share

NFM

Narodowe forum muzyki

Opowiadanie pełne emocji

Narodowe Forum Muzyki to nie tylko budynek w którym odbywają się koncerty. To przede wszystkim przestrzeń pełna emocji, w której każdy muzyk, instrument i widz są bohaterami pięknych muzycznych opowiadań.

W momencie rozpoczęcia współpracy NFM dysponowało tylko zaprojektowanym wcześniej logiem. Postanowiliśmy przekonać osoby decyzyjne do stworzenia całego systemu identyfikacji wizualnej. Cieszymy się że nam się to udało bo samo logo to jedynie wierzchołek góry lodowej a cały potencjał w tkwi w systemie.

Stonowane na zewnątrz.

Pełne emocji wewnątrz.

Informatory

Jednym z kluczowych zadań i zarazem tym najbardziej inspirującym było znalezienie sposobu na wyrażenie emocji które wywołuje muzyka. Dlatego dzwięk przemieniliśmy w kolor. Dzięki temu nasze projekty zyskały dosłownie kolejny wymiar.

Podczas licznych rozmów, dyrektor NFM wspominał, że koncert jest opowiadaniem. Ten punkt widzenia zainspirował nas do stworzenia symbolicznych kart opowiadania pod postacią ramki. Każda z nich w odpowiednim kolorze stanowi spis treści danej historii - koncertu. Natomiast zapis tytułów w ramkach czerpie z notacji muzycznej, w której nuty są nanoszone na pięciolinie.

symfoniczne kameralne specjalne edukacyjne chóralne

Akcydensy

Narodowe Forum Muzyki to instytucja o złożonym charakterze, łącząca w sobie kilkanaście zespołów i będąca organizatorem różnych koncertów, festiwali i wielu innych wydarzeń muzycznych. Co najważniejsze to instytucja nastawiona na ciągły rozwój. Dlatego musieliśmy zaprojektować otwarty system identyfikacji oparty na wspomnianych ramkach. Każda z nich pomaga ujednolicić cały system i organizuje przestrzeń na której się znajduje.

Do wykonania prezentowanych materiałów wybraliśmy szlachetny czarny matowy papier, na który został naniesiony biały nadruk wykonany metodą sitodruku. Z całością kontrastują gładkie i transparentne elementy wykonane lakierem UV. Wykorzystane materiały sprowadziliśmy do minimum, ale dzięki uzyskanym teksturom otrzymaliśmy wyjątkową taktylną kompozycję.

Ramka ujednolica identyfikację i buduje hierarchię

Matowy papier, szorstki sitodruk, gładki lakier uv

Zaproszenia

Dedykowane zaproszenia ze złotym nadrukiem

Eleganckie etui na bilety

Identyfikatory

Kolory ramek określają pełnioną funkcję

Ramki nie ograniczają wpisanych w nie grafik

Karty Melomana

Między uczestnikami koncertu, a muzykami wytwarza się wyjątkowa relacja, o którą warto dbać. Jej utrzymaniu pomagają karty melomana oferujące szereg udogodnień dla prawdziwych miłośników muzyki.

Aby docenić najwazniejszych partnerów NFM stworzyliśmy również „platynową” kartę wręczaną w specjalnie zaprojektowanym etui i spersonalizowaną złotym podpisem posiadacza.

Unikatowa platynowa karta melomana posiada matowe pokrycie i lakierowane detale

Typografia

Web

Strona internetowa jako prolog każdego koncertu